Seminář o focení


V březnu jsem se vydala do centra Sluňákov (v Horce nad Moravou), abych tam vedla seminář o fotografii. Na tento víkend jsem byla pozvána už v lednu, takže jsem měla dost času na přípravu. Jednalo se o relaxační víkend pro ženy s názvem „Barevně a krásně“, organizovaný RC Provázkem. Součástí byly různé kreativní workshopy jako např. sítotisk, arteterapie, židovské tance atd.

Já měla na starosti workshop o focení. Dopoledne bylo více o teorii (důležité) ukázané na příkladech a odpoledne praktické. Ženy měly na výběr zda chtějí samy zkusit fotografovat různé úkoly nebo zda se nechají nafotit. Na portrétní fotografování jsme měly dohromady tři hodiny a žen bylo na akci přes dvacet. Prostor na focení byl tedy pouze pro 10-12lidí. I přes málo času vznikly povedené fotografie, které se ženám líbily :)

Musím říct, že jsem byla z víkendu nadšena. Vše bylo v přátelské atmosféře a v krásných ekologických prostorech Sluňákova. Těším se na další podobnou akci a děkuji za pozvání.

Zde najdete pár fotografií ze semináře (od Zdeňky Kalčíkové) a také nějaké portréty žen, které mi dovolily snímky zveřejnit. Další fotografie budu postupně zveřejňovat…